Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Wampierzów w świecie kaczek

Uczniowie Szkolnego Koła Przyjaciół Przyrody w Wampierzowie, którzy biorą udział w programie „Ożywić pola. Rok kaczki”, współpracują z Kołem Łowieckim „Łoś” z Mielca. 9 maja br. odbyło się podsumowanie całorocznej pracy szkolnych ekologów, na które przybył Mieczysław Struzik, prezes mieleckiego koła.

Podczas spotkania uczniowie pochwalili się swoją wiedzą na temat kaczek, a zwłaszcza na temat najpopularniejszej w Polsce kaczki krzyżówki.

Przygotowano także wystawę prac konkursowych – podobizn kaczek, wykonanych w formie przestrzennej z różnych materiałów, oraz prac rysunkowych. Wielkie wrażenie na wystawie robiła kaczka imitowana przez trafnie wyszukany i delikatnie obrobiony konar drzewa, której autorem był Jakub Sypek. Piękną kaczkę krzyżówkę siedzącą w gnieździe na jajkach (wszystko z masy solnej) wykonała Wiktoria Woszczyna.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Dodatkową nagrodą dla uczniów klasy VI, którzy już po raz trzeci uczestniczą w programie „Ożywić pola”, był udział w wycieczce do Rzeszowa, zorganizowanej przez Koło Łowieckie „Łoś”.

(mr)

czerwiec 2013