Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Stronie i „Kacze zaułki”

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim początek maja poświęcono sadzeniu drzewek i krzewów w „Kaczych zaułkach”, w ramach akcji „Ożywić pola”. W imprezie, obok uczniów, uczestniczyły też dzieci z Przedszkola Miejskiego w Stroniu i Przedszkola Środowiskowego „Bajlandia” w Bolesławowie.

Sadzonki drzewek i krzewów ze szkółki w Międzygórzu podległej Nadleśnictwu Międzylesie podarował uczestnikom „Roku kaczki” nadleśniczy Marian Rymarski, równocześnie wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Myśliwych z Pogranicza.

Uczniowie i przedszkolaki, korzystając ze wsparcia nauczycieli i myśliwych, dzielnie poradzili sobie z sadzeniem. Dołączyli do nich mieszkańcy Stronia z małymi dziećmi, które również próbowały sadzić drzewka.

Następnie wszyscy udali się do świetlicy szkolnej, gdzie myśliwi podzielili się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i ciekawostkami na temat kaczek. W trakcie spotkania hejnaliści zapoznali uczniów z różnego rodzaju sygnałami myśliwskimi. Przedszkolaki z „Bajlandii” przygotowały wiersze o zwierzętach leśnych oraz taniec „Kaczuszki”. Gościem specjalnym był pan Jerzy Ślusarczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Dzieci otrzymały też piękne książki, ufundowane przez Nadleśnictwo Lądek-Zdrój.

bg

czerwiec 2013