Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Nowica tropi i recytuje

W ramach ścisłej współpracy między Kołem Łowieckim „Leśnik” z Młynarów a Szkołą Podstawową w Nowicy, uczestnikiem akcji „Ożywić pola”, 13 marca 2013 roku w Dębinach, przy nowej wiacie myśliwskiej, odbyło się edukacyjne spotkanie uczniów, nauczycieli i myśliwych.

Uczniowie otrzymali karty pracy, na których zaprezentowane były tropy leśnych zwierząt. Następnie pod kierunkiem myśliwych wszyscy wyruszyli w głąb lasu, gdzie w trakcie wędrówki robili zdjęcia znalezionym na śniegu śladom zwierząt, rozpoznawali je oraz zapisywali ich liczbę.

Na miejscu, gdzie została zbudowana wiata, uczniowie rozwiesili własnoręcznie wykonane karmniki dla ptaków. Kolejną częścią tego spotkania była pogadanka na temat roli myśliwych w ochronie środowiska oraz omówienie dalszej współpracy w ramach konkursu „Ożywić pola”.

10 kwietnia z kolei w Szkole Podstawowej w Nowicy odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Skrzydlaci przyjaciele”. Uczniowie klas II–VI zaprezentowali wybrane utwory wierszowane, których bohaterami są przeróżne ptaki, m.in. kaczka, słowik, szpak. Tego dnia dzieci zaprezentowały nie tylko swoje zdolności aktorskie, ale i ciekawe stroje.

(pg)

maj 2013