Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Finiszuje Stronie Śląskie

Zwycięzca poprzedniej edycji akcji „Ożywić pola”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte ze Stronia Śląskiego, także w „Roku kaczki” działa bardzo aktywnie. Na finiszu obecnego programu dzieci ze Stronia Śląskiego uczestniczyły m.in. w dwóch ciekawych wydarzeniach.

Na samym początku marca, jeszcze w zimowym krajobrazie, przed szkołę w Stroniu… przyfrunęły „śnieżne kaczki”. Uczniowie z różnych klas udowodnili, że śnieg wspaniale nadaje się do przedstawienia kaczki.

21 marca z kolei, a więc w kalendarzowy pierwszy dzień wiosny, w szkole odbyły się zajęcia pod hasłem „Dzień Kaczki Dziwaczki”. Uczniowie pod opieką nauczycieli realizowali różne działania związane z kaczką.

Na zajęciach językowych rozmawiali o kaczkach w języku angielskim, na zajęciach plastycznych wykonywali nakrycie głowy dla Kaczki Dziwaczki, na lekcjach polskiego pisali i ilustrowali list od kaczki do burmistrza Stronia, podczas zajęć informatycznych wykonywali prezentację multimedialną o kaczce, a na lekcji wychowania fizycznego zorganizowany został bieg o Puchar Kaczki. Bawiła się tymi zajęciami cała szkoła, w tym najmłodsi uczniowie, którzy tworzyli różne wizerunki kaczek, wykonywane w rozmaitych technikach plastycznych.

(bg)

maj 2013