Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Nowica w „Roku kaczki”

Szkoła Podstawowa w Nowicy w akcji „Ożywić pola” bierze udział po raz drugi. Wiele działań otrzymuje duże wsparcie myśliwych z Koła Łowieckiego „Leśnik” z Młynarów.

Już wiosną 2012 roku, w ramach akcji Sprzątania Warmii i Mazur, a także jesienią w Dniu Drzewa uczniowie i nauczyciele we współpracy z Nadleśnictwem Młynary oraz Kołem Łowieckim „Leśnik” sadzili drzewka w leśnych remizach znajdujących się nieopodal stawków położonych w okolicach Nowicy.

We wrześniu ub.r. szkołę w Nowicy odwiedziła też pani ornitolog pracująca w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej. Po zajęciach w klasie, podczas których pani ornitolog za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiła ciekawe informacje o życiu ptaków, uczniowie – uczestnicy akcji, wszyscy zaopatrzeni w lornetki i aparaty fotograficzne, wyszli na teren otaczający szkołę i szukali różnych ptaków. Zauważono m.in. klucz żurawi, lecące w gromadzie zięby, siedzącego na dachu mazurka, lecącego gołębia grzywacza, pustułkę oraz wiele sikor, sójek, jaskółek.

Uczniowie klasy IV wraz z opiekunkami mieli także spotkanie z myśliwym Koła Łowieckiego „Leśnik” i pracownikami Nadleśnictwa Młynary na terenie ścieżki dydaktycznej, gdzie odbył się konkurs wiedzy leśnej.

(dk)

luty 2013