Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

„Szarak” dla „Roku kaczki”

Mamy w Polsce koła łowieckie, które starają się, także przy okazji naszego „Roku kaczki”, skupić wokół siebie kilka szkół ze swojego terenu. Dobrym przykładem jest Koło Łowieckie „Szarak” z Popówka w powiecie szamotulskim.

„Szarak” ostro wystartował od września, od spotkania z uczniami szkół podstawowych z Chrustowa, Objezierza, Sycyny oraz zespołu szkół specjalnych z Szamotuł. Dzieci miały okazję posłuchać pogadanek o życiu lasu i jego mieszkańców, zachowaniach zwierzyny i roli łowiectwa w ochronie przyrody. Przede wszystkim jednak uczniowie poznawali życie kaczek i innych ptaków ze środowiska wodnego, po czym sami przedstawiali swoje prace na ten temat. Autorzy najlepszych prezentacji multimedialnych, opowiadań, rymowanek, prac plastycznych otrzymali upominki ufundowane przez starostę szamotulskiego, burmistrza Obornik oraz firmy LGD, Kraina Trzech Rzek i GRUBE.

„Szarak” pozyskał w 2012 roku środki unijne na współpracę ze szkołami. Dzięki temu uczniowie kilku szkół z szamotulskiego byli na wycieczce w Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Stobnicy, gdzie poznawały życie wilka, bobra i ciekawych ptaków, a także na wyprawie do Nadleśnictwa Oborniki. Zwieńczeniem tych działań była wystawa najciekawszych uczniowskich prac w bibliotece w Obornikach.

(pg)

październik 2012