Przejdź do strony Lasów Państwowych Przejdź do strony Polskiego Związku Łowieckiego
       

Remiza za makulaturę

Uczniowie z klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie – wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego „Darzbór” z Człuchowa i leśniczym Leśnictwa Lipie – sadzili pod koniec roku szkolnego fragmenty przyszłej remizy. Myśliwi wykopali dołki, a dzieci posadziły w sumie 100 drzewek, głównie owocowych i dębów. Myśliwi wyjaśniali uczniom, że zwierzęta chętnie ogryzają z nich korę.

Warto dodać, że człuchowska szkoła, biorąca w obecnej edycji udział w programie edukacji ekologicznej „Ożywić pola”, od dawna współpracuje z Kołem Łowieckim „Darzbór”. Majowa akcja była przy tym następstwem i finałem zbiórki makulatury zorganizowanej przez uczniów i koło pod hasłem „Drzewko za makulaturę”. Dzieci razem z rodzicami zdołali zgromadzić aż 10 ton makulatury! Należy dodać, że dzieci od kilku lat zbierają również „dary jesieni” w postaci kasztanów i żołędzi, którymi zimą wraz z myśliwymi i leśnikami dokarmiają zwierzęta.

Akcja sadzenia drzewek była dla wielu uczniów nowym doświadczeniem. Tym większa była ich satysfakcja z działania dla dobra przyrody. A po zakończeniu sadzenia wszyscy spotkali się przy ognisku i piekli kiełbaski..

(bg)

wrzesień 2012